امروزه هم کاربران هم طراحان حافظه‌های ذخیره‌سازی به دنبال خریداری و طراحی حافظه های با سرعت بالاتر و ظرفیت بالاتر می باشند به همین دلیل شرکت ها در حال رقابت برای ساخت  حافظه‌های ذخیره‌سازی با سرعت بالا و با حافظه بالا می باشند.

آخرین شرکتی که ثبت رکورد جدید در این زمینه ثبت کردند شرکت OWC می باشد ،جدید ترین رکورد شرکت OWC رابط PCIe 4.0 می باشد که این محصول باعث شده این شرکت سریع ترین محصولات رقبای خود را کنار بگذارد و به رکورد جدید خود برسد ، که مشخصات این رابط جدید به صورت روبه رو می باشد با به‌کارگیری کل ظرفیت پهنای باند پشتیبانی شده رابط PCIe 4.0 به رقم خیره‌کننده ۲۶‌هزار مگابایت معادل ۲۶ گیگابایت بر ثانیه میتوانید برسید.

این کارت SSD به صورت ترکیبی ساخته شده است ، منظور از اینکه ترکیبی ساخته شد است این است که از چندین SSD M2 NVMe تشکیل شده است و گفته میشود که از تعداد 8 تا از این SSD ها پشتیبانی میکند و همچنین از قابلیت های شگفت انگیز این محصول میتوان به این اشاره کرد که میتواند از هشت اسلات  در حداکثر توان عملیاتی مسیر‌ ارتباطی خود استفاده کند .

در واقع کارکرد این حافظه سریع به این گونه می باشد که هر چهار مسیر ارتباطی از هشت اسلات SSD موجود که درنهایت به یک رابط PCIe نسل ۴ با ۱۶ مسیر ارتباطی می رسند دارای وظیفه ی خواندن و نوشتن داده ها می باشند .

البته که به این نکته ی بسیار مهم نیز باید اشاره کنیم که اینSSD  ، لقب پرظرفیت‌ترین SSD PCIe ساخته شده تا به الان را به نام خوذ کرده است به گونه ای که  ظرفیت این SSD تا ۶۴ ترابایت قابل افزایش می باشد .

یکی از ویژگی هایی که در این حافظه ها بسیار مهم می باشد برای کاربران و امتیاز برای طراحا این کارت حافظه می باشد حل کردن مشکل گرمای دستگاه مس باشد به این علت که این حافظه با سرعت بالایی که دارد قاعدتا از حرارت بالایی نیز برخوردار می باشد ، طرحان این حافظه نیز به این مشکل فکر کرده و برای حل این موضوع  از هیت‌سینک آلومینیومی و فن خنک‌کننده در این دستگاه استفاده کردند و شما شاید اولین بار با دیدن این SSD فکر کنید که جزو کارت گرافیک می باشد .

موسس و مدیر اجرایی OWC ، آقای لری اوکانر در بیانیه ای ذکر کرده اند:

ما همواره نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا از مرز‌های فناوری فراتر رویم، Accelsior 8M2 را می‌توان در یک جمله قاطعانه خلاصه کرد: «سریع‌ترین و پرظرفیت‌ترین حافظه‌ی SSD PCIe جهان»

طبق مشخصات و بیانه ای که در رابطه با این محصول پخش شده است میدانیم که این SSD توان عملکردی لازم برای استریم هم‌زمان ۱۶ ویدئو 8K یا ۸ ویدئوی 12K با کدک ProRes444 در نرم‌افزار Final Cut Pro X و نیز توانایی استریم هم‌زمان ۹ ویدئوی 4K با کدک ۱۶بیتی EXR در نرم‌افزار DaVinci Resolve  را دارا می باشد.

نویسنده

در مورد نویسنده این مطلب بیشتر بدانید

 • سِودا بزرگمهر
  سِودا بزرگمهر
  از اعضای تیم زاجی مگ و از طرفداران دنیای دیجیتال
نظرات کاربران زاجیتال

نظر شما در مورد مطلب بالا چیست؟

  هنوز وارد نشده اید

  برای ارسال نظرات خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید و یا اگر هنوز ثبت نام نکرده اید در چند ثانیه ثبت نام کنید

  ورود به حساب کاربری