راهنمای خرید ساندبار

ساندبار یک جایگزین عالی برای سیستم صوتی خانگی یا سینماهای خانگی است که به راحتی به تلویزیون شما نیز متصل میشود.

شاید فکر کنید یک سینمای خانگی میتواند یک انتخاب عالی و بهتر باشد ولی هرکسی فضای مناسب برای سینمای خانگی را ندارد و شاید مایل نباشد یک آخر هفته را صرف سیم کشی کل خانه برای راه اندازی سینمای خانگی کند. خوشبختانه دنیای تکنولوژی یک جایگزین مناسب برای شما دارد، ساندبار!

ساندبار چیست؟

ساندبار در واقع یک باکس زیبا شامل چندین اسپیکر است که طراحی شده تا به زیبایی در جلوی تلویزیون شما خودنمایی کند و تجربه تماشای تلویزیون شما را بهبود ببخشد. البته اکثرا توانایی رقابت با یک اسپیکر قدرتمند که در یک سینمای خانگی وجود دارد را ندارند اما خیلی از آن به اندازه کافی برای گوش های یک فرد معمولی کامل هستند. همچنین اکثر آن ها فضای کمتری در مقایسه با سیستم صوتی خانگی اشغال میکنند و پول در جیب شما را آتش نمیزنند!

یک صدای مناسب نیاز به یک ترکیب چندتایی از اسپیکرها دارد که به دقت در فضای اتاق جایگذاری شده باشند. این ترکیب ها معمولا از ۵ اسپیکر و یک ساب‌ووفر (۵ به ۱) یا هفت اسپیکر و یک ساب‌ووفر (۷ به ۱) تشکیل شده اند. ساندبارها طراحی شده‌اند تا یک ترکیب را برای شما در یک فضای کمتر شبیه سازی کنند و همچنین به راحتی با یک کابل به تلویزیون شما نیز متصل شوند.

ساندبار چیست؟

با اینکه آن ها ادعا میکنند میتوانند یک صدای چند جهتی را ارائه دهند، بهتر است تا آن ها را یک جایگزین ساده برای سیستم های ۵ به ۱ یا ۷ به ۱ معرفی کنیم که میتوانند همان کار را ساده تر انجام دهند تا یک جایگزین کامل. یک سیستم که صدای فراگیر را اساسا تقلید میکند تا اینکه بخواهد واقعا آن را اجرا کند، مخصوصا زمانی که بحث از  بلندگوهای پشت سر میشود که میتوانند صدای پشت سر شما را پخش کنند.

تکنولوژي موجود در ساندبار ها در واقع صدا را به اطراف اتاق شما پرتاب میکند که به آن شکل دهی پرتو یا beamforming گفته میشود یا اینکه سیگنالهایی استفاده میکند تا مغز شما را گول بزند تا باور کنید صدا از یک مکان خاص پخش میشود که به آن HRTF گفته میشود. اگر شما سطوح صاف بسیاری در اتاق خود دارید کمی برای تکونولوژي شکل دهی پرتو مشکل خواهد بود تا صدای مناسب را ایجاد کند و آن ها بیشتر برای فضایی مناسب هستند که سطوح سخت بیشتری دارند بنابراین سعی کنید از این تکنولوژي دوری کنید.

برخلاف تبلیغات بسیاری که میبینید و در آن تلویزیون ها به زیبایی روی دیوار نصب شده اند همچنان اکثر ما تلویزیون را روی زیر تلویزیونی قرار میدهیم بنابراین یک گزینه مناسب دیگر برای اکثر ما استفاده از ساند بیس ها (Sound Base) هستند که میتوانند یک تجربه خیلی خوب از صدا را برای ما بدون آن‌همه سیم و اسپیکر ایجاد کنند. ساندبیس زیر تلویزیون شما جا خشک میکند و معمولا ترکیبی از یک ساب‌ووفر و یک ساندبار معمولی است که میتواند صدا را حتی از ساندبارهای معمولی بهتر پخش کند.

بیشتر بخوانید: بهترین هدفون های زیر یک میلیون تومان

آیا ساندبار برای شما مناسب است؟

ساندبارها در فضای بزرگ خیلی خوب نقش خود را ایفا نمیکنند و بیشتر مناسب فضای کوچک هستند که فاصله نشستن شما از تلویزیون یا خود ساندبار بیشتر از چند متر نباشد که البته به لطف قیمت های مسکن در تهران و شهرستان ها برای اکثریت ما مناسب هستند. اینطور بگوییم ساندبارها برای اتاق ها مناسب تر هستند و استفاده از آن‌ها برای فضاهای بیرون مناسب نیست.

نصب و راه اندازی یک ساندبار خیلی راحت است. اینکه میگوییم راحت به معنای واقعی کلمه منظورمان همان ساده است. فقط اطمینان حاصل کنید که زیر تلویزیون یا جلوی آن فضای کافی برای قراردادن ساندبار دارید (معمولا ساندبار ها به ارتفاع حدودا ۱۵ سانتیمتر احتیاج دارند) و همچنین مطمئن شوید که ساندبار در جهت مستقیم گوش های شما از نظر ارتفاع قرار دارد. به عبارتی ساندبار و گوش های شما تقریبا در یک خط مستقیم افقی قرار گرفته باشند.

بعضی از ساندبارها امروزه از ساب‌ووفر ها استفاده میکنند. اگر ساندباری که قصد خرید آن را دارید یکی از آن ها است باید اطمینان حاصل کنید که هم فضای مناسب برای قرار دادن ساب‌ووفر دارید هم اینکه سیم آن به اندازه کافی برای قرارگرفتن در مکان مورد نظر شما بلند است. البته خیلی از آن ها هم از تکنولوژی های بدون سیم (Wireless) استفاده میکنند بنابراین دستتان برای مکان قرارگیری ساب‌ووفر در هرکجای اتاق بازتر است.

ساندبار

قیمت ساندبار چند است؟

بررسی ما بین تمام محصولات موجود در زاجیتال قیمتی بین یک میلیون و سیصد هزار تومان برای ساندبار شيائومی مدل MDZ-34-DA تا قیمت های بالای ۷-۸ میلیون تومان برای محصولات سونی مانند ساندبار سونی مدل HT-S350 را نشان میدهد البته با این اوضاع قیمت های دلار در بازار اصلا بعید نیست این قیمت ها به زودی به خاطره تبدیل شوند. بگذارید این موضوع را کاملا باز کنیم. هیچ ارتباطی بین قیمت و کیفیت محصولات وجود ندارد. ممکن است شما یک محصول ۲ میلیونی را پیدا کنید که همان کیفیت محصول ۸ میلیونی را به شما بدهد چه بسا حتی بهتر!

اگر میخواهید که ساندبار خود را به یک مدل دارای Atmos/DTS-X ارتقا بدهید نیاز به یک تلویزیون با قابلیت پخش 4K و یا یک بلوری پلیر دارید تا بتوانید از قدرت این تکنولوژی استفاده کنید. پشت دستگاه و اطلاعات پخش شبکه تلویزیونی (یا محتوای در حال پخش) خود را چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که هر دو محتوای صدای سه بعدی 3D را پخش و اجرا میکنند.

در یک ساندبار به دنبال چه چیزی باید باشید؟

کانکشن بلوتوث (Bluetooth Connection) یا قابلیت اتصال از طریق بلوتوث استفاده شما از دستگاه را بسیار ساده تر میکند که نیاز دارد هر باری که میخواهید از این قابلیت استفاده کنید گوشی موبایل یا دستگاه خود را متصل یا Pair کنید.

اتصالات و ورودی ها: برای اتصال دستگاه DVD پلیر یا بلوری پلیر خود چک کنید که دستگاه انتخابی شما حتما یک ورودی صدای دیجیتالی مثلا یک Toslink یا ورودی RCA در کنار ورودی های استریو داشته باشد. اگر HDMI داشته باشد که دیگر چه بهتر. HDMI اطلاعات صدای ویدیو را از طریق یک سیم به ساندبار منتقل میکند. بعضی از مدل ها یک ورودی AUX هم دارند تا ساده تر به پخش کننده های صدا و موسیقی متصل شوند.

پنل نمایش جلو: پنل جلویی ساندبار استفاده از آن را خیلی راحت تر میکند مخصوصا وقتی که میخواهید به موسیقی گوش دهید و تلویزیون خود را روشن نکنید. دنبال مدلی باشید که پنل جلویی آن هنگامی که از آن استفاده نمی‌کنید کمرنگ شود چون روشن بودن دائم آن میتواند حسابی حواس شما را پرت کند.

قابلیت استریم موسیقی: اتصال دستگاه شما به سرویس های پخش موسیقی مانند اسپاتیفای به صورت مستقیم به جای اینکه آن را از طریق اتصال بلوتوث به گوشی وصل کنید میتواند کیفیت پخش موسیقی را تا حد زیادی ارتقا دهد. البته در کشورمان میتوانیم امیدوار باشیم شاید روزی از این قابلیت استفاده کنیم!

قابلیت ارتقا اسپیکر ها: معدودی از مدل ها میتوانند از پشت به اسپیکر های دیگر متصل شوند تا بتوانید آن ها را شبیه به سیستم های ۵ به ۱ استفاده کنید و اسپکیرهای دیگر را در جاهای مختلف خانه و اتاق قرار دهید. این اسپیکرها به صورت جداگانه فروخته میشوند.

ساب‌ووفر: یک ساندبار که دارای یک ساب‌ووفر  جداگانه است قطعا صدای بهتری هم تولید میکند و این زمانی بیشتر خودش را نشان میدهد که بخواهید از دستگاه در اتاق بزرگ استفاده کنید. یک ساب خوب میتوانید صداهای بم ریز و پایین را بسیار بهتر پخش کند و حس سینمایی فیلم را ارتقا دهد. اگرچه یک ساب بد میتواند تاثیر منفی روی کیفیت صدای سیستم شما داشته باشد. اگر جای کمی برای قراردادن ساندبار خود دارید و فضا برای یک ساب‌ووفر خارجی را ندارید و BASS زیادی مد نظرتان است دنبال یک soundbase باشید. این مدل ها دارای یک ساب‌ووفر داخلی هستند.

ویدیو سوئیچینگ : این ورودی به شما اجازه میدهد تا سیگنال ویدیو را از طریق ساندبار خود به تلویزیون ارسال کنید. این امکان فقط بر روی ساندبارهای دارای ورودی HDMI وجود دارد و به این صورت خواهد بود که یک سیم از DVD Player یا پخش کننده ویدیویی دیگر به ساندبار و یک سیم هم از ساندبار به تلویزیون وصل خواهد شد. اگر شما ساندبار خود را از طریق ورودی صدای دیجیتالی یا Digital audio connection به تلویزیون متصل کنید صدای هرچیزی که در تلویزیون نمایش داده میشود را از ساندبار خواهید شنید که ممکن است برای شما خوشایند نباشد.

اتصال دیواری: ساندبارها معمولا طراحی شده‌اند تا به صورت افقی زیر تلویزیون قرار بگیرند اگرچه میتوانید یک اتصال دیواری نیز برای آن با هزینه جداگانه تهیه کنید تا بتوانید آن را به دیوار متصل کنید. این اتصال ها فقط به صورت افقی طراحی و ساخته میشوند اگرچه در نهایت میتوانید راهی برای اتصال عمودی نیز پیدا کنید. اتصال عمودی ساندبار ایده جالبی نخواهد بود چون این اسپیکرها به گونه ای طراحی شده‌اند تا صداها را از اطراف شبیه سازی کنند. قراردادن عمودی ساندبار باعث میشود به عنوان مثال صدای چپ و راست را از بالا و پایین گوش هایتان دریافت کنید.

اتصال Wi-Fi: بعضی از مدل ها دارای وای‌فای داخلی هستند که امکان اتصال مستقیم به سرویس های پخش موسیقی را میدهند تا بتوانید بدون نیاز به اتصال گوشی خود به ساندبار از موسیقی در طول روز استفاده کنید.

آیا ساندبار ها از نظر مصرف انرژی بهینه هستند؟

مصرف انرژی ساندبارها خیلی زیاد نیست و هزینه بسیار کمی برای استفاده از آن ها در طول سال پرداخت خواهید کرد اما اگر واقعا تا این حد برای شما بهینه بودن دستگاهتان مهم است میتوانید در بازار مدل های مختلفی را پیدا کنید که تا ۴-۵ برابر انرژی کمتری را مصرف میکنند.

برعکس این موضوع نیز وجود دارد! ساندبارهایی وجود دارند که انرژی ۳ برابری نسبت به باقی محصولات مصرف میکنند که البته دلیل خاصی نیز دارد که اتصال دائم آن ها به وای‌فای است تا همیشه آماده پخش موسیقی باشند. دلیل این اتصال میتواند آمادگی دائمی آن ها برای متصل شدن به دستگاه های پخش دیگر باشد یا اینکه دارای دستیارهای داخلی دیجیتال مانند دستیار گوگل یا الکسا آمازون باشند. اگر یک دستگاه ساندبار مدرن دارای تکنولوژی دستیار دیجیتال خریداری کرده اید و بازهم میخواهید مصرف انرژی آن پایین باشد (که قطعا برایتان مهم نخواهد بود!) میتوانید اتصال اینترنت آن را خاموش کنید. با این کار دستیار دیجیتال خاموش خواهد شد و دائما منتظر نیست تا صدایش کنید.

نحوه اتصال ساندبار به تلویزیون

راهنمای اتصال ارتباط مستقیم با سن تلویزیون شما، سن ساندبار و باقی اتصالات تلویزیون شما مثلا دستگاه پخش بلوری (Blu-ray Player)، کنسول بازی یا ست تاپ باکس دارد. راحت‌ترین گزینه اتصال دستگاه به تلویزیون است که بتوانید صدا را از طریق تلویزیون به ساندبار ارسال کنید. اینکار را میتوانید از طریق ورودی های HDMI، ورودی TOSLINK یا RCA انجام دهید.

قطعا HDMI بهترین گزینه خواهد بود چون پهنای باند کافی برای انتقال بالاترین کیفیت صدا که در حال حاضر در دستگاه های پخش صدا موجود است را دارد. اما به شما به پورت ARC یا eARC در تلویزیون و ساندبار خود برای گرفتن بهترین نتیجه نیاز دارید. باقی خروجی ها مانند خروجی Optical همان کار را انجام میدهند ولی با محدودیت هایی در فرمت ها مواجه هستند. به عنوان مثال Optical ها از Dolby Atmos یا DTS-X پشتیبانی نمیکنند و حتی اگر تلویزیون و ساندبار شما قابلیت پخش آن ها را داشته باشند باز هم نمیتوانید از این قابلیت استفاده کنید.

شما میتوانید به صورت مستقیم دستگاه های دیگر مانند کنسول بازی را به ساندبار متصل کنید. ساندبار ویدیو را از طریق کابل HDMI به تلویزیون ارسال خواهد کرد و میتوانید از بهترین کیفیت صدا قابل پخش استفاده کنید و دیگر صدا را از خروجی تلویزیون دریافت نکنید و به ARC و eARC هم نیازی نداشته باشید. ولی این موضوع را در نظر داشته باشید که هر ساندباری این تعداد HDMI را ندارد که بتوانید اینکار را انجام بدهید.

ورودی های ساندبار کدام هستند؟

ورودی های ساندبار و تلویزیون که پشت آن ها مشاهده میکنید به مدل و سال تولید آن ها بستگی دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره میکنیم.

 • Auxiliary : یک ورودی
 • RCA : ورودی‌های چپ و راست که عموما به رنگ های سفید و قرمز هستند
 • TOSLINK : ورودی آپتیکال
 • HDMI : وردی اچ دی ام آی
 • بلوتوث blutooth: اتصال از طریق بلوتوث
 • اتصال Wi-Fi : اتصال از طریق شبکه بی سیم

توضیحاتی در مورد دالبی (Dolby) صدای DTS و صدای فراگیر یا surround sound

صدای Dolby، صدای DTS و PCM تکنولوژی‌های مختلف صدا هستند که به ساندبار توضیح میدهند چگونه صداهای چند کانالی را دریافت، رمزگشایی و پخش کند. فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و کنسرت های زنده معمولا فقط یکی از این کدک ها را پشتیبانی میکنند اگرچه به شما اجازه میدهند که بین ۲ یا ۳ کدک یکی را انتخاب کنید. تعداد کانال های پخش صدا به تعداد اسپیکرهایی بستگی دارد که برای پخش صدا استفاده میشود مانند استریو یا ۵.۱

تقریبا تمام سرویس های پخش فیلم اینترنتی مانند نتفلیکس و پرایم ویدیو که روی اندروید باکس ها هم میتوانید نصب کنید از فرمت دالبی Dolby استفاده میکنند و بازی ها نیز از دالبی و DTS همزمان استفاده میکنند. البته ما اطلاعی از سرویس های پخش اینترنتی ایرانی مانند فیلیمو و آیو و … نداریم.

این تکونولوژی ها مدتی است که در اختیار ما قرار گرفته اند که زمان زیادی هم نیست بنابراین ورژن های خیلی متفاوتی از آن ها وجود ندارد که از کانال های بیشتری هم پشتیبانی کند.

دالبی و دی‌تی‌اس ورژن های پایه ای هستند که از صدای استریو در کنار صدای فراگیر پشتیبانی میکنند ولی سیگنال را فشرده میکنند. در این بین DolbyTrueHD و DTS-HD Master Audio نیز وجود دارند که همان کار انجام میدهند اما سیگنال را فشرده نمیکنند بنابراین کیفیت پخش بهتری هم دارند.

لوگوهای شبیه به تصویر پایین این نشان میدهد که ساندبار شما از Dolby Digital یا DTS پشتیبانی میکند یا خیر. به دنبال این لوگوها روی جعبه دستگاه باشید تا متوجه این موضوع بشوید.

صدای Dolby Atmos یا DTS-X چیست؟

صدای Dolby Atmos یک تکونولوژی پخش صدای فراگیر است که روی سیستم های ۵.۱ و ۷.۱ به بهترین شکل اجرا میشود. به جای اینکه فقط صداها به اسپیکرهای اطراف گوش شما ارسال شوند تکونولوژی Atmos یک فضای کروی ایجاد میکند که به شما احساس ارتفاع و عمق میدهد. تکنولوژی دیگری هم به نام DTS-X وجود دارد که مانند DTS امروزه راه خود را به ساندبارها پیدا کرده اند. میتوانید تبلیغات آن ها را روی جعبه و پکیج ساندبار خود ببینید.

دالبی اتموس و DTS-X چگونه کار میکنند؟

بگذارید اینطور توضیح بدهیم. فرض کنید یک هلیکوپتر در حال پرواز در صفحه تلویزیون شما است. تکنولوژی های 5.1 و 7.1 که صدای فراگیر ساده پخش میکنند میتوانند صدای پرواز هلیکوپتر را به اسپیکرهای پشت و جلوی شما ارسال کنند اما پخش صدا به صورت خطی افقی خواهد بود و شما دیدی نسبت به بالا و پایین بودن هلیکوپتر نخواهید داشت. شاید تا حدودی این احساس که هلیکوپتر بالا است برای شما ایجاد شود اما در مجموع مانند تجربه واقعی شما نخواهد بود.

با Atmos/DTS-X شما دقیقا احساس اینکه هلیکوپتر بالای سرتان است را خواهید داشت که به آن تکنولوژی تثبیت موقعیت یا object based surround گفته میشود.

برای رسیدن به این هدف یک ترکیب مناسب ۳ بعدی نیاز است به این شکل که تعدادی اسپیکر در دور تا دور اتاق مسقف قرار بگیرند که فضای سه بعدی کاملا احساس شود. برای مثال یک ترکیب 7.1.2 در مجموع ۷ اسپیکر خواهد داشت، یک ساب‌ووفر و دو اسپیکر سقفی که بتواند به بهترین شکل عمل کند. اسپیکرهای سقفی معمولا با کانال های ارتفاع نیز شناخته میشوند. آمپلیفایر/دریافت‌کننده شما به گونه ای برنامه ریزی میشود تا تشخیص دهد که صدا با توجه به اسپیکرها باید در کدام منطقه قرار بگیرد و در نهایت صدای ۳ بعدی و فراگیر را ایجاد کند.

ساندبارهای دارای تکنولوژی اتموس (Atmos) یا DTS-X ادعا میکنند که میتوانند همین تجربه را از طریق شبیه سازی اسپیکرهای هوشمند ایجاد کنند که نیازی به اسپیکرهای سقفی ندارند. این ساندبارها صدا را به سمت سقف از طریق برخی اسپیکرهای جاگذاری شده در درون ساندبار با زاویه به سمت بالا پرتاب میکنند و زمانی که صدا به سقف برخورد میکند به سمت گوش های شما از بالا باز میگردد و احساس درک ارتفاع را در شما ایجاد میکند. تجربه نشان داده که این تکونولوژی میتواند جایگزین مناسبی برای ستاپ های اختصاصی پخش دالبی و Atmos باشد و تجربه نسبتا قابل قبولی را ارائه دهد.

ما پیشنهاد میکنیم برای اتصال از کابل های جدید HDMI 2.1 و HDMI 3 استفاده کنید که از نسخه های فشرده نشده Dolby و DTS استفاده کنید البته قبل از آن باید از بابت پشتیبانی این فرمت ها در دستگاه خود اطمینان حاصل کنید. در غیر اینصورت میتوانید از کابل RCA یا آپتیکال استفاده کنید که البته محدودیت هایی در زمینه پخش صداهای فراگیر خواهد داشت.

معرفی بهترین ساندبار زیر ۲ میلیون تومان

ساندبار شیائومی مدل Redmi TV Soundbar MDZ-34-DA

شاید بتوان بزرگترین دستاورد ساندبار شیائومی مدل Redmi TV Soundbar  را مجهز بودن به بلوتوث نسخه 5.0 دانست که در مقایسه با نسل قبل که از بلوتوث 4.2 بهره می‌گرفت، عملکردی بسیار عالی را ارائه می‌دهد. بلوتوث 5.0 باعث شده تا محدوده اتصال پذیری این دستگاه افزایش چشمگیری داشته باشد. البته نباید از این موضوع غافل شد بلوتوث 5.0 به پهنای باند آن افزوده و از مصرف انرژی دستگاه به طرزی باور نکردنی می‌کاهد.با استفاده از Redmi TV Soundbar MDZ-34-DA، دیگر نیازی به اسپیکر های قدیمی نخواهید داشت و منظره خانه تان نیز با سیم ها و کابل های طویل متعلق به این پخش کننده های صوتی خراب نخواهد شد. روش های اتصال این اسپیکر عبارت اند از اتصال بی سیم بلوتوثی و اتصال سیمی از طریق کابل AUX و کابل S/PFID. این نحوه اتصال دوگانه باعث شده تا دست کاربر در استفاده از این محصول باز باشد. استفاده از کابل سبب می‌شود تا بتوان آن را به تلویزیون، کامپیوتر های شخصی و دستگاه های DVD وصل کرده، در حالی که با اتصال بلوتوث عملاً می‌توان هر دستگاه قابل حملی را به آن متصل کرد.

ساندبار شیائومی

به لطف انکودینگ های aptX و LDAC که صدا را از ورودی دریافت کرده و به نوعی آن را بدون افول کیفیت مورد پردازش قرار می‌دهد تا تجربه ای استثنائی را در پخش صوت برایتان به ارمغان بیاورد. البته توان 30 واتی این محصول نیز در کیفیت آن دخیل بوده تا صدایی رسا و شفاف را به همراه داشته باشد. محدوده فرکانسی بین 80 تا 20000 برآورد شده و آمپندانس صوتی آن برابر با 4 اهم می‌باشد.در سمت چپ محصول، دکمه های کنترلی آن از قبیل روشن و خاموش، حالت بی صدا، کم و زیاد کردن میزان صدا، تغییر حالات بلوتوث می‌باشد که با یکبار فشردن یا نگه داشتن چند ثانیه ای آن ها انجام می‌شود.

نمای ساندبار شیائومی
ساندبار شیائومی مدل Redmi TV Soundbar MDZ-34-DA

۲,۵۳۷,۰۰۰ تومان

- نوع اتصال: بی‌سیم
- فرمت های صوتی : Dolby Digital
- توان : 30 وات

خرید ساندبار شیائومی مدل Redmi TV Soundbar MDZ-34-DA

معرفی بهترین ساندبار بین ۲ تا ۵ میلیون تومان

ساندبار جی بی ال مدل JBL Bar 2.0 All In One

ساندبار بلوتوثی جی بی ال JBL Bar 2.0 All in One از سری محصولات تولید شده توسط کمپانی JBL است که به عنوان یک ساندبار خانگی روانه بازار شده است. این ساندبار می‌تواند اتاق نشیمن شما را به یک سینما و یا یک استادیوم تبدیل کند. JBL Bar 2.0 All in One  قابلیت پخش صدای فراگیر و قدرتمندی را برای شما فراهم می‌کند.

ساندبار jbl

ساندبار JBL Bar 2.0 All in one دارای یک صدای شفاف و فراگیر است که با استفاده از این قابلیت صدای فراگیر این ساندبار، می‌توانید موسیقی‌ها و فیلم‌های خود را به زندگی واقعی خود بیاورید و از آن لذت ببرید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از این ساندبار، بدون نیاز به ذره‌ای سیم و یا اسپیکر دیگر، تجربه‌ی صدا و شنیدن موسیقی خود را افزایش دهید.

ساندبار بلوتوثی جی‌بی‌ال JBL Bar 2.0 All in One برای شما امکان اتصال بی سیم از طریق بلوتوث نسخه 4.2 را فراهم میکند. با استفاده از تکنولوژی بلوتوث این دستگاه می‌توانید به تمامی منابع صوتی که دارای بلوتوث هستند، مانند تلفن همراه، پخش کننده DVD، نوت بوک و ... متصل شوید و به پخش موسیقی های خود بپردازید و از شنیدن یک موزیک باکیفیت و شفاف نهایت لذت را ببرید.

این ساندبار قابلیت اتصال با سیم را علاوه بر اتصال بی‌سیم، برای شما فراهم می‌کند. شما می‌تونید به صورت باسیم از طریق کابل HDMI و Optical ساندبار خود را به تلویزیون منزل خود متصل کنید و از پخش موسیقی یا فیلم‌های سینمایی خود، نهایت لذت را ببرید.

اگر در حالت تماشای فیلم نیستید، مشکلی وجود ندارد. شما می‌توانید با استفاده از بلوتوث داخلی تعبیه شده درون این دستگاه و استفاده از فلش مموری متصل شده به دستگاه، به صورت بی‌سیم به پخش موسیقی‌های مورد علاقه خود بپردازید. لازم به ذکر است که تمامی فرمت های پخش درون فلش مموری از طریق این ساندبار امکان پذیر نیست. فرمت هایی مثل MP3 , MP4 و ... قابل پخش هستند.

JBL Bar 2.0 All In One
ساندبار جی بی ال مدل JBL Bar 2.0 All In One

۳,۸۵۹,۰۰۰ تومان

- نوع اتصال: بی‌سیم و باسیم
- توان : 80 وات
- ریموت : دارد
- HDMI : دارد
- USB : دارد

خرید ساندبار جی بی ال مدل JBL Bar 2.0 All In One

معرفی بهترین ساندبار بین ۵ تا ۸ میلیون تومان

سیستم صوتی ساندبار سونی مدل HT-S350

این نوار صدا ۲/۱ کاناله ممکن است در اتاق نشیمن شما گسسته و کم نظیر به نظر برسد اما با وجود خروجی 320 وات و یک ساب ووفر قدرتمند بی سیم ، یک بیس کوبشی چشمگیر را در خود جای می دهد. صحنه های اکشن دراماتیک و آهنگ های موسیقی مورد علاقه هرگز پیش از این بزرگتر به نظر نمی رسیدند.فناوری صدای فراگیر مجازی ما با تقلید صدای فراگیر سینمای سینما ، شما را در قلب فیلمهای مورد علاقه خود قرار می دهد.یک ساب ووفر قدرتمند بی سیم ، با یک واحد بلندگو بزرگ ۱۶ سانتی متر و حجم ۲۸ لیتر ، صدای باس عمیق تر و غنی تری را ارائه می دهد.

با اتصال به دیوار نوار صدا شما کاملاً طراحی تلویزیون شما را تکمیل می کند. اتصال بسیار ساده است – بنابراین می توانید به لذت بردن از فیلم ها ، موسیقی و موارد دیگر ادامه دهید.

با داشتن تلویزیون سونی براویا که از فرستنده بلوتوث پشتیبانی می کند ، می توانید صدا را به صورت بی سیم به نوار صدا خود ارسال کنید.

اطلاعات صوتی و کنترل را از طریق تلویزیون خود فقط با یک کابل HDMI ARC به آن ها ارسال کنید.

نوار صدا و ساب ووفر بسیار زیبا و کم نظیر است و در پانل های جلوی خود یک پایان فلزی لمسی دارد. مجرای بزرگ ساب ووفر بر عملکرد قدرتمند واحد بیس تأکید می کند.

1
سیستم صوتی ساندبار سونی مدل HT-S350

۶,۱۰۰,۰۰۰ تومان

- وای فای داخلی: دارد
- خروجی HDMI: دارد
- فرمت های صوتی: LPCM، Dolby Digital، Dolby Dual Mono
- درگاه USB: دارد
- بلوتوث: دارد
- ورودی صدای اپتیکال: دارد
- ورودی AUX: ندارد
- سایز ساب‌ووفر: ندارد
- حافظه: ندارد
- تعداد ساب‌ووفر: 1
- ساب‌ووفر بی‌سیم: دارد

خرید سیستم صوتی ساندبار سونی مدل HT-S350

جمع بندی

ساندبار چیست؟

ساندبار یک جایگزین عالی برای سیستم صوتی خانگی یا سینماهای خانگی است که به راحتی به تلویزیون شما نیز متصل میشود.

ساندبار برای چه کسی مناسب است؟

اگر فضای بزرگی ندارید و یا هزینه زیادی را نمیخواهید صرف خرید سینمای خانگی کنید ساندبار یک گزینه مناسب برای شما است.

آیا باید تلویزیون و ساندبار از یک برند باشند؟

اگرچه شرکت ها ادعا میکنند که اگر برند تلویزیون و ساندبار یکی باشد امکانات بیشتری در اختیار مشتریان قرار میدهند ولی لزومی برای این کار وجود ندارد. موضوع مهمتر این است که اکثر اتصالات دستگاه های جدید از طریق بلوتوث است و تفاوت چندانی از نظر کیفیت وجود نخواهد داشت.

نویسنده

در مورد نویسنده این مطلب بیشتر بدانید

 • سامان کوچکی
  سامان کوچکی
  من سامان کوچکی برنامه نویس و علاقه مند به دنیای تکنولوژی هستم.
نظرات کاربران زاجیتال

نظر شما در مورد مطلب بالا چیست؟

 • سید علی موسوی در تاریخ ۲ مرداد، ۱۴۰۱ در پاسخ گفته:
  سلام در مورد ساندبارهای سامسونگ و الجی هم بی زحمت اطلاعات بذارید
 • سامان کوچکی
  سامان کوچکی در تاریخ ۲ مرداد، ۱۴۰۱ در پاسخ سید علی موسوی گفته:
  سلام علی چشم سعی میکنیم حتما اینکار رو بکنیم
 • Mhiw Frhdi در تاریخ ۳۱ تير، ۱۴۰۱ در پاسخ گفته:
  برای خرید ساندبار برند JBL بهتره یا سونی؟
 • هنوز وارد نشده اید

  برای ارسال نظرات خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید و یا اگر هنوز ثبت نام نکرده اید در چند ثانیه ثبت نام کنید

  ورود به حساب کاربری