با توجه به اخبار منتشر شده سونی در حال کار بر روی کنترلری برای گوشی های هوشمند می باشد ، این کنترلر بسیار مشابه کنترلر پلی‌ استیشن کی باشد که به گوشی هوشمند خود میتوانید وصل کنید و بازی کنید.

با توجه به تصویر زیر که تصویر پتنت ثبت شده سونی از این کنترلر می باشد میتوانید ببینید که طراحی این دسته به گونه ای می باشد که گوشی در وسط قرار میگیرد و درکنار دسته ها می باشند که طراحی بسیار مشابه از طراحی پلی استیشن می باشد ، جزئیات این دستگاه از جمله  دکمه‌ها، پد و تریگرها از آن کنترلری مناسب برای یک کنسول بازی ساخته است.

با وجود اینکه این دسه بسیار شبیه دسته دوال‌شوک PS4 می باشد ولی ما هنوز اطلاع دقیقی از این نداریم که آیا این دسته نیز قابلیت های مشابه با دسته دوال‌شوک PS4 را نیز دارد یا خیر ، یکی از این قابلیت هایی که بسیار ویژگی پر طرفداری در دسته های دوال‌شوک PS4 بوده است مجهز بودن دسته های دوال‌شوک PS4 به موتورهای ایجاد لرزه دوال‌سنس می باشد که باید منتظر اطلاعات جدید این دسته مخصوص موبایل های هوشمند بمانیم و ببینیم که آیا این دسته نیز به این قابلیت مجهز می باشد یا خیر؟
 

البته باید به این نکته توجه کرد که در حال حاضر نیز گیمرها می توانند از طریق اتصال بلوتوث  گوشی خود را به دسته های کنترلرهای پلی استیشن وصل کنند و بازی کنند . با توجه به این طراحی منتشر شده از این کنترلر مخصوص گوشی های هوشمند در میابیم که طراحی کنترلری مخصوص موبایل شرکت سونی بسیار  شبیه دسته‌های شخص ثالث عرضه شده برای آیفون مانند Backbone One می باشد .

اگر بخواهیم به گذشته این شرکت ژاپنی سونی نگاه کنیم درمیابیم که اینشرکت در گذشته نیز دنبال قابل حمل کردن دستگاه های گمینگ بوده است از جمله این تجربه ها میتوان به گوشی کشویی سونی اریکسون پلی اشاره کرد که به یک جوی‌پد و دکمه‌هایی شبیه کنترلر کنسول بازی مجهز شده بود ، این ایده برای اون زمان بسیار جدید و خلاقانه بود البته که خب مشکلاتی نیز وجود داشت از جمله اینکه در آن زمان سخ افزار های گوشی ها به اندازه ای بالا نبود که بتوانند  بازی های سه‌بعدی سنگین روی گوشی اجرا کنند و دارای یکسری محدودیت برای انتخاب و اجرای بازی بودند ، در هر حال این نشان از تلاش شرکت سونی برای هرچه قابل حمل تر و نوآورانه و خلاق تر محصولات که مورد استفاده گیمر ها هستند، میدهد.

اما امروزه به قدری گوشی های هوشمند پیشرفته و دارای قدرت سخت افزاری بالا می باشند ، میتوان به راحتی با استفاده ا گوشی بازی های موردنظر خود را بازی کنید ، از جمله بازی های که نیاز به سخت افزار بالایی دارد که امروزه با استفاده از این گوشی های هوشمند میتوان آن را اجرا و بازی کرد و بسیار سنگین و پرطرفدار می باشد بازی پابجی می باشد. سال گذشته شرکت سونی برای محصولات خود که هنوز عرضه نشده اند اما خبر و عکس های آن ها منتشر شده است سایتی قرار داده که اسم این سایت نام اکسپریا پلی ۲ می باشد ، خبر این کنترلگر نیز در این سایت موجود است که این به معنی شرکت سونی در حال کار بر روی این کنترلر می باشد. 

نویسنده

در مورد نویسنده این مطلب بیشتر بدانید

 • سِودا بزرگمهر
  سِودا بزرگمهر
  از اعضای تیم زاجی مگ و از طرفداران دنیای دیجیتال
نظرات کاربران زاجیتال

نظر شما در مورد مطلب بالا چیست؟

  هنوز وارد نشده اید

  برای ارسال نظرات خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید و یا اگر هنوز ثبت نام نکرده اید در چند ثانیه ثبت نام کنید

  ورود به حساب کاربری