بستن جست و جو

6 روش مختلف برای تماشای یوتیوب بدون تبلیغ

همه دوست دارند ویدیو های یوتیوب را تماشا کنند-حتی ما نیز یک کانال یوتیوب داریم-اما هیچ کس دوست ندارد تبلیغات یوتیوب را تماشا کند.ای کاش راهی وجود داشت که بتوانیم یوتیوب را بدون تبلیغات تماشا کنیم.خبر خوب این است که روش های بسیاری برای تماشای یوتیوب بدون تبلیغات وجود دارند،هرکدام با معایب و مزایای خاص خودشان.با زاجیتال همراه باشید تا این موارد را بررسی کنیم.

وضعیت تبلیغات یوتیوب

قبل از اینکه به روش های خاصی که میتوانید تجربه ای بدون تبلیغات را در یوتیوب داشته باشید،بپردازیم،جا داره به اختصار توضیح دهیم که در محتوای یوتیوب با چه نوع تبلیغاتی رو به رو خواهید شد

  1. تبلیغات قابل رد کردن هنگام استریم ویدیو
  2. تبلیغات غیر قابل رد کردن هنگام استریم ویدیو
  3. تبلیغاتی که در قسمت Home یوتیوب شما می آید
  4. Bumper Ads
  5. Outstream Ads
  6. Masthead Ads

هر نوع راه حل مسدود سازی تبلیغات،همه ی تبلیغات یوتیوب را حذف نخواهد کرد.با این حال ما عمدتا به تبلیغاتی علاقه داریم که شما باید به صورت دستی رد کنید وگرنه مزاحم زمان تماشای شما میشوند.وقتی به محتوای تبلیغاتی  با تبلیغات درون ویدیو می پردازیم،هیچ راه حلی نمی تواند در مورد این نوع تبلیغات اقدامی انجام دهد.

معرفی بهترین اپلیکیشن های فیلم و سریال

1.اشتراک یوتیوب پرمیوم را تهیه کنید

ابن راه حلی است که به سادگی و به بهترین شکل از تبلیغات یوتیوب خلاص می شوید.با پرداخت هزینه ای برای اشتراک فردی یا خانوادگی یوتیوب پرمیوم،همیشه ویدیو های بدون تبلیغ خواهید داشت،مگر اینکه تبلیغ توسط خود سازنده ویدیو اضافه شده باشد.

نه تنها تبلیغات ناپدید می شوند،بلکه شما دسترسی به محتوای ویدیو های پرمیوم یوتیوب و یوتیوب موزیک را خواهید داشت.اشتراک خانوادگی به خصوص،یک پیشنهاد فوق العاده است.این یک راه حل ساده و موثر برای تمام دستگاه هایی است که یوتیوب را بر روی آن ها تماشا می کنید.

بهترین بخش این گزینه این است که خالقان محتوای یوتیوب و خود یوتیوب همچنان درامدی از ارائه خدمات و محتوایی که شما از ان لذت می برید،کسب می کنند.این هم چنین به این معناست که شما از روش های ردیابی که با تبلیغات همراه هستند،مستثنی می شوید.

یوتیوب پرمیوم روش اصلی ما برای کاهش تبلیغات می باشد.اما نکته مهم این است که باید برای این امتیاز هزینه کنید.برای کاربران ایفون و ایپد،این تنها راه حلی است که می توانند تبلیغات در برنامه اصلی یوتیوب (بدون مرورگر)را حذف کنند.

نحوه استفاده از ایردراپ در موبایل اندروید

2.نرم افزار های مسدود کننده تبلیغات

یک راه حل بسیار موثر برای مسدود سازی تبلیغات یوتیوب،در تلفن های همراه ،استفاده از یک برنامه مسدود سازی تبلیغات (Adblocker) است.چندین گزینه وجود دارد،اما به طور کلی این برنامه ها فقط در دستگاه های اندرویدی به عنوان برنامه هایی که از طریق Side_loading  نصب می شوند موجود هستند.مگر اینکه دستگاه IOS خود را JailBreak کنید،امکان نصب برنامه هایی که به این روش نصب می شوند وجود ندارد.

شاید برای شما عجیب به نظر برسد،اما برنامه های شخص ثالثی برای تماشای یوتیوب وجود دارند.گوگل این عمل را به طور رسمی تایید نمیکند بنابراین شما این برنامه ها را در فروشگاه گوگل استور نخواهید یافت.پر طرفدار ترین این برنامه ها یعنی Youtube Vanced،قبلا توسط گوگل از پلی استور حذف شده است.این برنامه دارای قابلیت مسدود سازی تبلیغات داخلی و در حال پخش در پس زمینه بود و امکانات کاملی که میتوانید از یوتیوب پرمیوم دریافت کنید را به صورت رایگان ارائه می داد.در حالی که برای برنامه های دیگر با ویژگی های مشابه همچنان وجود دارند،امکان مواجهه با اقدامات قانونی نیز وجود دارد.برنامه های متن باز (Open-Source)  که از Api  یا چارچوب های یوتیوب استفاده نمیکنند،بهترین شانس برای حفظ عملکرد را دارند. در این مورد Skytube   و New Pipe  بهترین گزینه ها هستند

راه حل مشکل دریافت نکردن SMS در آیفون

برنامه New Pipe

این برنامه شخص ثالث طراحی شده برای ارائه "تجربه اصلی" یوتیوب قبل از ظهور تبلیغات است.این برنامه از دستگاه شما هیج مجوزی که برای عملکرد ضروری نیست،نمیخواهد و هیچ تبلیغی نمایش نمی دهد.در این برنامه به هیچ عنوان کد متعلق به یوتیوب وجو ندارد.برای استفاده از ویژگی های یوتیوب که معمولا نیاز به ورود به حساب کاربری یوتیوب یا ادرس Gmail دارند،نیازی به این حساب ها ندارید.تمام داده های لازم برای اجرا ویژگی ها مانند تاریخچه مشاهده یا اشتراک ها بر روی دستگاه محلی شما ذخیره می شود.این همچنین یک راه حل عالی برای افرادی است که از دستگاه هایی استفاده میکنند که به دلیل محدودیت های خدمات موبایل گوگل مسدود شده اند مانند تلفن های هواووی.

سامسونگ خود را به اندروید 14 اپدیت نکنید!!

برنامه Skytube

این برنامه متن –باز جایگزین یوتیوب به شما این امکان را میدهد تا محتوایی که می بینید را کنترل کنید و ویدیو هایی با تعداد بازدید زیر یک حد معین با تعداد دیس لایک های زیاد را مسدود کنید.هم چنین شما می توانید کانال ها را به لیست سیاه (Blacklist)  و لیست سفید (Whitelist)   اضافه کنید.ویدیو هارا بر اساس ترجیحات زبانی تان فیلتر کنید  و تجربه یوتیوب خود را به شکلی سفارشی کنید که برنامه اصلی ارائه نمی دهد.

مانند New Pipe ،Skytube نیز به هیچ یک از Api یا کد های گوگل وابستگی ندارد.بنابراین می توانید بدون حساب کاربری گوگل از آن استفاده کنید .البته هیچ تبلیغی وجود ندارد.

9 روش مختلف برای حل مشکل کار نکردن آی مسیج

3.از افزونه های مسدود سازی تبلیغات در مرورگر وب استفاده کنید.

اگر نمی خواهید هزینه کنید و اشتراک پرمیوم یوتیوب را تهیه کنید استفاده از یک مسدود ساز تبلیغاتی خوب گزینه مناسبی است.بسیاری از افراد از مسدود ساز های تبلیغاتی بر روی کامپیوتر های خود برای متوقف کردن تبلیغات اجباری در وب استفاده می کنند.یک مسدود ساز تبلیغاتی یوتیوب هم بر اساس اصول مشابهی عمل میکند.

شما فقط نیاز دارید که یک افزونه ویژه را برای مسدود سازی این تبلیغات بر روی مرورگر نصب کنید و سپس می توانید به تماشای ویدیو های مورد علاقه تان بدون تبلیغ ادامه دهید.یک مسدود ساز خوب می تواند جلوگیری از بارگذاری تبلیغات را بر روی هر کانال یوتیوبی که از طریق آن مرورگر دسترسی پیدا کنید،انجام دهد،اگرچه کارایی ممکن است متفاوت باشد.

بررسی هدفون سونی WH-1000xm5

بیشتر افزونه های مسدود ساز تبلیغاتی با توجه به سایت های مختلف قابل تنظیم هستند،که به شما این امکان را می دهد مجوز ها را برای هر وبسایت بصورت جداگانه تعیین کنید.این قابلیت برای وبسایت هایی که اجازه استفاده از Ad Blocker را نمی دهند،مفید است.اگر چه یوتیوب هنوز جز آن دسته از وبسایت ها قرار نمیگیرند.احتمالا با AdBlock Plus برای مرور عمومی  وب آشنایی دارید،اما Adblock برای یوتیوب برای مسدود کردن تبلیغات در خدمات پخش ویدیویی طراحی شده است.با این افزونه میتوانید هر نوع تبلیغی را که خود  Youtube در ویدیو ها قرار می دهد، مسدود کنید.

تبلیغات بنری،پاپ آپ ها؛حاشیه نویسی ها . تبلیغات پیش نمایشی توسط Adblock For Yotube مسدود می شوند.این افزونه با یک لیست فیلتر شده از منابع خارجی کار میکند.بنابراین هر تبلیغی که از آن لیست منابع نیامده باشد،ممکن است نفوذ کند.اغلب به روزرسانی آن زمان زیادی نمیگیرد.با این حال،نقد های کاربران هنوز گزارش می دهد که این مسدود کننده کار میکند،اما یوتیوب گاهی اوقات تلاش میکند با آن مقابله کند و برای مدتی اختلال ایجاد کند.

برنامه Ublock Origin

Ublock Origin  یک گزینه محبوب دیگر است.اما به طریق قابل توجهی با Adblock  متفاوت است.به جای اینکه تنها یک مسدود کننده تبلیغات باشد،یک مسدود کننده محتوای گسترده است که شمال تبلیغات نیز می شود.

Ublock Origin یک افزونه Open_Source است که توسط جامعه پشتیبانی می شود و بسته به چندین لیست مسدود سازی وابسته به دیگر منابع است.این افزونه علاوه بر تبلیغات،سایت های مخرب را نیز مسدود میکند.بنابراین بدون در نظر گرفتن اینکه آیا قصد مسدود سازی تبلیغات را دارید یا خیر، این یک افزونه عالی برای استفاده روزمره است.در زیر برخی از افزونه های معتبر دیگر برای مسدودسازی آمده است.

  • Adblock Plus
  • AdGaurd
  • Ghostery

حل مششکل گیرکردن بکاپ واتساپ

4.از یک VPN برای مسدود سازی تبلیغات استفاده کنید

سرویس های VPN(شبکه اختصاصی مجازی) یک تونل رمزنگاری بین کامپیوتر شما و یک سرور از راه دور ایجاد میکند.این امکان را فراهم میکند تا مکان واقعی شما مخفی شود و سرویس دهنده اینترنت شما (ISP) خبر نداشته باشد شما مشغول به چه کاری هستید،اما همچنین میتواند یک راه برای مسدود کردن تبلیغات باشد.

البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید خرید سرویس VPN  فقط برای بلاک کردن تبلیغات ارزش آن را ندارد.گزینه های بسیار راحت تری برای همان کار وجود دارد اما خرید یک VPN  ایده خوبی است اگر همچنان می خواهید آی پی خود را مخفی کنید . از ردیابی فعالیت آنلاین شما توسط وبسایت ها جلوگیری کنید.

استفاده از یک VPN می تواند مکان و عادات خرید شما را مخفی کند،به طوری که الگوریتم های تبلیغاتی به اطلاعات کمی دسترسی داشته باشد. در اغلب این موارد،این موارد کافی است تا تبلیغات به طور کامل قطع شوند.زیرا نمیتوانند شما را به صورت دقیق نشانه گذاری کنند.

5.از یک برنامه یا وبسایت دانلود یوتیوب استفاده کنید

در ابتدا یک از راه های جلوگیری از تبلیغات YouTube ، اجتناب از تماشای ویدیو است.چندین وبسایت و برنامه در اینترنت وجود دارند که استریم های ویدیویی یوتیوب را به اصطلاح “Rip”  میکنند و فایل ها را بر روی حافظه داخلی دانلود میکنند.سپس میتوانید ویدیو ها را در وقت خود تماشا کرده و هیچ نگرانی از تبلیغات نداشته باشید.برخی از برنامه ها مانند 4K Video Downloader، میتوانند به طور خودکار ویدیو ها را ار کانال هایی که Subscribe  کرده اید دانلود کنند.با این حال دانلود از یوتیوب به این صورت خلاف شرایط خدمات و ضوابط شرکت (Terms Of Service) است.

6. از مرورگر Brave  استفاده کنید

Brave یک مرورگر رایگان و متن باز است  که توسط شرکت Brave Software Inc  بر پایه مرورگر Chromium  توسعه یافته است.بریو یک مرورگر با تمرکز بر تحریم خصوصی است که در تنظیمات پیش فرض خود به طور خودکار اکثر تبلیغات و ردیابی وبسایت ها را مسدود می کند. کاربران میتوانند تبلیغات اختیاری را فعال کنند که به عنوان پاداش برای توجهشان به صورت توکن های BAT (Basic Attention Token)  ارائه می دهد که میتواند به عنوان رمزارز یا برای انجام پرداخت به وبسایت ها و خالقان محتواهای ثبت شده مورد استفاده قرار گیرد.در تاریخ جولای 2023 بریو اعلام کرد که دارای بیش از 59.39 میلیون کاربر ماهانه فعال،22.38 میلیون کاربر روزانه و شبکه ای بیش از 1/6 میلیون خالق محتوا می باشد.

اگر از من این سوال که از بین روش های ذکر شده کدام روش بهترین و کم دردسر ترین روش ها به حساب می آید را بپرسید،روش آخر رو بهتون پیشنهاد میکنم از این جهت که علاوه بر مسدود سازی تبلیغات به یک مرورگر بسیار خوب و بهینه که بر پایه بلاک چین هم هست دسترسی دارید.

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودین از شما ممنونم.لطفا اگر نظر یا پیشنهادی دیگر دارید زیر همین مقاله نظرتونو ثبت کنید.

Inline